Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Styrelse och Ledningsgrupp 2018

Styrelse 2018

Mikael Johansson, Ordförande

(mikael.johansson@segeltorpsif.se)

Tommy Lundh, Sportchef Senior

(tommy-lundh@hotmail.com)

Lisa Lorentzon-André, Sekreterare

(lisa.lorentzon-andre@segeltorpsif.se)

Ann Vestermark, Ekonomiansvarig

(fotboll@segeltorpsif.se)


Ledningsgrupp 2018

Anders Gustafsson, Informationsansvarig, Gruppchef

(anders.gustafsson@segeltorpsif.se)

Peter Vestermark, Driftansvarig

(peter.vestermark@segeltorpsif.se)

Waldemar Schettini, Utvecklingsansvarig, Sportchef Pojkar

(waldemar.8490@gmail.com)

Katarina Magnusson, Sportchef Flickor

(katarina.magnusson@segeltorpsif.se)

Lena Tano, Kansli

(lena.tano@segeltorpsif.se)

Harun Özpolat , Utvecklingsansvarig

(harreozpolat@hotmail.com)



Ovan redovisas styrelsens/ledningsgruppens medlemmar samt funktioner/ansvarsområden.


  • Styrelsen har som uppdrag att löpande följa upp och ansvara för sektionens ekonomi, verksamhetsinriktning samt ansvara för strategiska beslut.


  • Ledningsgruppen ansvarar för den löpande fotbollsverksamheten samt övergripande organisatoriska frågor


Det går bra att kontakta respektive respresentant via mail.

  • Allmänna förfrågningar till styrelsen skickas till Ann Vestermark på kansliets mailadress (fotboll@segeltorpsif.se) alt via tel 08-12148095
  • Allmänna förfrågningar till ledningsgruppen skickas till Lena Tano på lena.tano@segeltorpsif.se alt via tel 08-12148095



Styrelsen har möte cirka en gång i månaden och årsmötet sker i mars.
Ledningsgruppen har motsvarande möten månadsvis.


Finns intresse att delta på ngn av gruppernas möten, kontakta kansliet enl ovan.


Målsättning:

  • Bedriva verksamheten på bredden, "alla kan spela fotboll"
  • Skapa gemenskap och glädje för fotboll/idrott och att kamratskap prioriteras
  • Ge stöd för att fostra spelare socialt
  • Värna om vår klubbkänsla
  • Utbilda ledare efter den nivå verksamheten bedrivs
  • Ha en stabil och sund ekonomi i föreningen