SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Segeltorps Idrottsförening
Fotboll

Styrelse och Ledningsgrupp 2022

 

Styrelse 2022

Christine Dartsch Nilsson, Ordförande

(christine.dartsch.nilsson@segeltorpsif.se )

Ann Vestermark, Kassör

(fotboll@segeltorpsif.se)

Lena Tano, Sekreterare

(lena.tano@segeltorpsif.se)

Hans Hillner, Ledamot

(hans@hillner.se)

 

 

 

Ledningsgrupp 2022

Waldemar Schettini, Sportchef Pojkar

(waldemar.8490@gmail.com)

Katarina Magnusson, Sportchef Flickor

(katarina8893@hotmail.com)

Lena Tano, Kansli

(lena.tano@segeltorpsif.se)

Karl Eriksson, Utbildningsansvarig
Lenny Tano, IP-ansvarig
 

 

 

Ovan redovisas styrelsens/ledningsgruppens medlemmar samt funktioner/ansvarsområden.

 

  • Styrelsen har som uppdrag att löpande följa upp och ansvara för sektionens ekonomi, verksamhetsinriktning samt ansvara för strategiska beslut.

  • Ledningsgruppen ansvarar för den löpande fotbollsverksamheten samt övergripande organisatoriska frågor

 

Det går bra att kontakta respektive representant via mail.

  • Allmänna förfrågningar till styrelsen skickas till Ann Vestermark på kansliets mailadress (fotboll@segeltorpsif.se) alt via tel 08-646 18 86
  • Allmänna förfrågningar till ledningsgruppen skickas till Lena Tano på lena.tano@segeltorpsif.se alt via tel 08-646 18 86

Styrelsen har möte cirka en gång i månaden och årsmötet sker i mars.
Ledningsgruppen har motsvarande möten månadsvis.

 

Finns intresse att delta på ngn av gruppernas möten, kontakta kansliet enl ovan.

 

Målsättning:

  • Bedriva verksamheten på bredden, "alla kan spela fotboll"
  • Skapa gemenskap och glädje för fotboll/idrott och att kamratskap prioriteras
  • Ge stöd för att fostra spelare socialt
  • Värna om vår klubbkänsla
  • Utbilda ledare efter den nivå verksamheten bedrivs
  • Ha en stabil och sund ekonomi i föreningen